{TEXT}

MARAZZI GROUP

Firma MARAZZI została założona w Sassuolo w 1935 roku. Marazzi od zawsze polegało na: jakości zarządzania, nowatorstwie technologicznym, badaniach naukowych oraz ciągłym rozwoju i ekspansji międzynarodowej. Dzisiaj MARAZZI GROUP to jeden z największych producentów płytek ceramicznych na świecie. MARAZZI dysponuje kompletną gamą produktów, będących w stanie zaspokoić najbardziej zróżnicowane wymagania estetyczne i funkcjonalne. W ofercie firmy znajduje się ponad 5.000 kombinacji kolorystycznych, wymiarowych i wzorniczych, pozwalających spełnić życzenia każdego klienta.

ZOBACZ WIĘCEJ

41zero42

41ZERO42 to młody projekt otwarty na przyszłość. Tworzy go włoski zespół specjalistów, który koncentruje się na koncepcji opartej na doskonałości przedstawień piękna, pamiętając o równowadze między badaniami, innowacjami, trendami i potrzebami rynku. Przedsięwzięcie jest kierowane przez zespół młodych menedżerów, którzy pracują na arenie międzynarodowej w poszukiwaniu nowych wyzwań i możliwości. Pomysły i podejście do projektowania płytek ceramicznych są wolne od dotychczasowej logiki, która warunkowała projekty płytek ceramicznych proponowanych do tej pory na rynku.

ZOBACZ WIĘCEJ

ARIOSTEA

Ariostea została założona w 1961. Produkuje wyroby zaawansowane technicznie, zwracając szczególną uwagę na wpływ na środowisko naturalne. Misja firmy jest połączenie technologii wysokiej jakości z niepowtarzalnym pięknem natury, włoskiego geniuszu twórczego ze stałą dbałością o środowisko naturalne. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania jakości i rozwoju produktów Ariostea pozwala wygenerować proces produkcji podobny do jednego wykonanego przez naturę podczas całych epok geologicznych.

ZOBACZ WIĘCEJ

BÄRWOLF

Firma Barwolf oferuje produkty z naturalnego kamienia, szkła, metalu, kamienia rzecznego, masy perłowej i ceramiki . Różnorodność pomysłów, stylów i możliwości daje nieograniczoną swobodę tworzenia indywidualnych wnętrz.

ZOBACZ WIĘCEJ

BISAZZA

Mozaika to materiał, który w zdobnictwie wewnętrznym i zewnętrznym wykorzystuje się rzadziej niż standardowe płytki ceramiczne. Uchodzi za towar luksusowy, który jednak daje praktycznie niewyczerpalne możliwości w zakresie aranżacji. Jeśli ktoś chciałby uczynić z mozaiki swoją specjalność musiałby doprowadzić ją do absolutnej perfekcji, uczynić z niej sztukę. Jeżeli można mówić o firmach, na rynku światowym, którym się to udało nie sposób pominąć marki BISAZZA. Jest ona jednym z najbardziej ekskluzywnych producentów w branży projektowej. Szeroki wybór wzorów, barw i proponowanych artystycznych obrazów i możliwości od lat przyciąga do BISAZZ-y najbardziej wymagających klientów.

ZOBACZ WIĘCEJ

CEDIT

Marka CEDIT została używiona zgodnie z filozofią grupy Florim, dobrze wyrażoną mottem "Opierając się na silnej historii, projektujemy w przyszłość". Produkty firmy CEDIT spełniają funkcję narracyjną opowiadając historię, która podkreśla włoską twórczą doskonałość, a także smak i wrażliwość rzemieślników w najwyższym stopniu ucieleśnioną przez czołowych włoskich producentów. 

ZOBACZ WIĘCEJ

CIR

"Made In Italy” oznacza tu nadawanie pewnej wartości produktom włoskiego przemysłu ceramicznego, wartości artystycznej. Ludzie z CIR Ceramica dobrze o tym wiedzą, dlatego bardzo dbają o to, by ich produkty nie tylko spełniały europejskie standardy jakości wykonania, ale także prezentowały sobą coś więcej. To wymaga precyzyjnego połączenia ceramiki najwyższego gatunku z ponadczasowym pięknem sztuki.  

ZOBACZ WIĘCEJ

COTTO D'ESTE

Cotto d'Este to producent płytek ceramicznych z prawie wiekowym bagażem doświadczeń. W swojej ofercie posiada zarówno płytki o klasycznym wyglądzie, rustykalne, przypominające stylistyką płytki produkowane na początku XX wieku, a także płytki o nowoczesnym wzornictwie. Produkty Cotto d'Este wyróżnia jakość dzięki zastosowanym technikom produkcji oraz wieloletniemu doświadczeniu. Firma była prekursorem w produkcji płytek wielkoformatowych 3000x1000x3mm i do dzisiaj rozwija ten segment produktów. Oferta zawiera również płytki 14mm grubości w dużych formatach. 

ZOBACZ WIĘCEJ

EDIMAX

Edimax to włoski producent płytek gresowych, który doskonale łączy klasyczny design z nowoczesnymi rozwiązaniami wkraczającymi coraz mocniej do świata płytek. Takie serie jak TEXTURE, czy TUSSOR to ponadczasowy styl i zawsze trafione rozwiązanie zarówno w mieszkaniu jak i w obiektach komercjalnych.

 

ZOBACZ WIĘCEJ

ERGON

Ergon to nowy producent płytek ceramicznych, należący do marki Emilceramica. Ergon jest rezultatem długoletniego programu badawczego, którego efektem jest fabryka posiadająca w swojej ofercie produkty wyróżniające się niezwykłą estetyką, a przede wszystkim wysokimi parametrami technicznymi. Sprawia to, iż są to produkty rekomendowane zarówno do domów prywatnych, jak i na wszelkie obiekty użyteczności publicznej.

ZOBACZ WIĘCEJ

FIORANESE

50 lat tradycji w branży ceramicznej opartej na kreatywności, inteligencji oraz duchu odnowy. Fioranese to ekskluzywna oferta płytek wspierana przez pasję, profesjonalizm i umiejętności, wykorzystująca procesy produkcyjne charakteryzujące się jakością i innowacjami technologicznymi.

 

ZOBACZ WIĘCEJ

 

IMOLA

Imola to jedna z najstarszych włoskich fabryk  zajmująca się produkcją płytek ceramicznych.

Cechuje się szerokim wachlarzem produktów. Płytki Imola projektowane są nie tylko do wnętrz typowo współczesnych, ale również na potrzeby stylu klasycznego, rustykalnego.

Perfekcja oraz niepowtarzalność produktów firmy symbolizuje logo pracowitej pszczoły. 

ZOBACZ WIĘCEJ

LAMINAM

Laminam jest częścią grupy System Group. Ciągłe poszukiwania technicznych i estetycznych rozwiązań dla ceramicznych produktów, spowodowały rozwój oraz nowatorski proces produkcyjny który jest całkowicie zautomatyzowany i został włączony aby rozszerzyć horyzonty świata projektowego i utorować drogę nowemu pojęciu powierzchni.

ZOBACZ WIĘCEJ

MAGICA

Ceniona światowa marka od 1983 r., która z biegiem czasu uległa transformacji, oferując pełną gamę produktów o różnych stylach i wykończeniach, z dbałością o jakość. Kolekcje Ceramica Magica powstają w wyniku analizy badań najnowszych trendów ceramicznych oraz ponadczasowych produktów. MAGICA to szeroki wachlarz produktów odpowiedni dla nowoczesnej architektury oraz dla tych, którzy kochają elegancję, wyrafinowanie i dbałość o szczegóły typowe dla "Made in Italy". Motto firmy – „Ponieważ doskonałość jest sztuką, do której dążymy.”

 

ZOBACZ WIĘCEJ

MUTINA

Mutina to włoska marka powstała w 2006 roku, która obrała całkiem nową drogę w produkcji materiałów ceramicznych, skupiając się na ekskluzywnych projektach, produkcja dostosowana została do indywidualnych potrzeb odbiorcy, która łączy technikę manufaktury z ekskluzywnym wzornictwem oferując jednocześnie produkt najwyższej, jakości.

ZOBACZ WIĘCEJ

ORNAMENTA

ORNAMENTA, to nowa marka urodzona w Gamma Due i jest w 100% zaprojektowaną i produkowaną marką we Włoszech. Oferta Ornamenta została stworzona tak, aby zapewnić rozwiązanie użytkowe do pracy w "świecie dizajnu". Stylistyka stworzona dla architektów i projektantów wnętrz w "nowy sposób" z nowym podejściem do wzornictwa i kształtu płytek. Ornamenta bada alternatywne propozycje dla obecnych generalnych trendów w świecie płytek ceramicznych. Propozycje tej marki skupiają się na dekoracjach ceramicznych, w których znaczenia i sztuka mieszają się razem tworząc niepowtarzalne, unikalne kolekcje.

ZOBACZ WIĘCEJ

PETRA ANTIQUA

Petra Antiqua to prawdziwe rękodzieło w sektorze kamieni naturalnych. Początkowo firma działała na szczeblu lokalnym lecz dzięki przedsiębiorczości i determinacji rodziny Bressan, zaczęła rozszerzać ofertę handlową. Ciągłe doskonalenie poziomu jakości produktów w połączeniu ze stałą kreatywnością badań i obecnością na najważniejszych wydarzeniach w sektorze ceramiki pozwoliły firmie Petra Antiqua być zaliczaną do liderów w sektorze kamieni naturalnych. Firma w ciągu całej swojej historii wyróżnia się wprowadzeniem nowych, eleganckich i niezwykle artystycznych wzorów.

ZOBACZ WIĘCEJ

SALONI

Firma Saloni została założona w 1971, firma oferuje szeroki wybór płytek, dekorów oraz formatów do obszarów zewnętrznych jak i wewnętrznych. Produkty Saloni zostały tak zaprojektowane aby można było je dopasować do każdej powierzchni i stylu. Produkcja płytek to dla firmy to spuścizna produkcji płytek która została wprowadzona w XXI wiek.

ZOBACZ WIĘCEJ

SANT AGOSTINO

W roku 1964 w spokojnej włoskiej okolicy Ferrara podjęto decyzję o ustaleniu przemysłu ceramicznego. Pomimo, że pomysł oparty był na specyficznej logice doczekał się jednak realizacji – to były początki fabryki Sant' Agostino. Fabryki, która swoją działalność rozpoczęła z dzienną produkcją zaledwie 300 metrów kwadratowych. Od tego czasu zarówno poprzez swoje doświadczenie jak i inwestowanie w ciągły rozwój nowych technologii potwierdza się prawidłowość wyboru z 1964 roku.

ZOBACZ WIĘCEJ

SICIS

SICIS to zachwycający świat możliwości ograniczonych jedynie naszą wyobraźnią. Firma prezentuje kolekcja mozajek w setkach kolorów i kształtów wykonanych w szkle lub kamieniu. Tworzą one unikatowe wzory i obrazy z motywami roślinnymi, orientalnymi, geometrycznymi lub stworzonymi na indywidualne życzenie klienta. SICIS to firma legenda pochodząca z Ravenny - kolebki produkcji mozajek od setek lat.

ZOBACZ WIĘCEJ

TAGINA

Historia firmy Tagina sięga roku 1973. Od początku elegancja i stylistyka produktów Tagina nawiązywała do bogatej tradycji i spuścizny antycznej produkcji pochodzącej z Gualdo Tadino. Produkty tej firmy wyróżnia antyczna stylistyka i klasyczne wzornictwo przy jednoczesnej dbałości o wysoką jakość produktów. Tagina próbuje łączyć ogień i wodę, oferując swoim klientom również kilka serii będących super nowoczesnymi produktami, wyznaczającymi nowe stylistyczne trendy w branży płytek ceramicznych na świecie.

ZOBACZ WIĘCEJ

TERRATINTA

Terratinta Ceramiche zostało założone w 2010 aby zaspokoić coraz bardziej wymagający rynek oraz konkurencję. Terratinta oferuje szeroki wachlarz płytek zarówno dla obszarów rezydencjonalnych jak i komercyjnych , odpowiednich dla wewnętrznych i zewnętrznych obszarów.

ZOBACZ WIĘCEJ

WOW

Oferta firmy WOW to nowe spojrzenie na możliwości jakie daje wypiek płytek ceramicznych w kontekście przestrzeni trójwymiarowej. W swojej filozofii "UNEXPECTED SURFACE" stanowi nieoczywistą, niespodziewaną ofertę zabawy formą, przestrzenią, światłem i cieniem, wymiarem oraz kolorem przestrzeni, którą ma wypełnić. WOW prezentuje płytki ceramiczne trójwymiarowe, w kilku formatach, kształtach i podstawowych kolorach - białym, beżowym, brązowym, popielatym i czarnym. Stanowi atrakcyjną, żywą formę realizacji zarówno małych jak i dużych powierzchni.

ZOBACZ WIĘCEJ

VENATTO

Venatto jest częścią grupy firm, o wieloletniej tradycji ceramicznej, której początki sięgają roku 1940. Doświadczenie zdobyte w ciągu dziesięcioleci produkcji wyrobów ceramicznych, z zastosowaniem zaawansowanych technologii pozwoliło na osiągnięcie wysokiej pozycji na rynku krajowym i międzynarodowym. Producent stawiany jest jako wzorzec jakości, w produkcji z klinkieru, cegły i żwiru. Posiada certyfikaty jakości przyznany przez Bureau Veritas Quality International (akredytacja ENAC i UKAS). Siedziba firmy znajduje sie w Hiszpanii, a międzynarodowe oddziały obejmują pięć kontynentów.

 

ZOBACZ WIĘCEJ

 

VIVES

Vives jest firmą która produkuje ceramikę z przeznaczeniem ściennym i podłogowym mającą na celu stworzenie innowacyjnego i efektownego produktu, dzięki ewolucji charakteryzującej się stałym progresem i staraniom aby sprostać potrzebom i trendom na rynku stworzyliśmy produkty o wspaniałej jakości i wzornictwie.

ZOBACZ WIĘCEJ

VITREX

Vitrex to włoski producent mozaiki, który w swojej ofercie proponuje mozaikę zarówno z pasty szklanej, jak i ze szkła, a całość uzupełniają szklane płytki o wymiarze 10x10. Atutem firmy są ponadczasowe możliwości wykorzystania proponowanego materiału - od monochromatycznej kolorystyki poprzez nowoczesne metalizowane kompozycje.

ZOBACZ WIĘCEJ