Kabiny prysznicowe dla każdego

news_kabiny_prysznicowe_dla_kazdego.jpg

Nie będzie to odkryciem Ameryki, jeśli powiemy, iż wybór kabiny prysznicowej jest równie istotny jak dobór pozostałych elementów wyposażenia łazienki. Każda kabina oprócz swojej funkcjonalności, komfortu użytkowania, bezpieczeństwa stanowi również element dekoracyjny łazienki. Dlatego przed wyborem kabiny należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań.

Przede wszystkim wielkość kabiny musi byś dostosowana do wielkości łazienki. Przy wyborze rodzaju kabiny i rozwiązań montażowych należy wziąć pod uwagę gdzie znajduje się prysznic - czy w niszy, w narożniku, czy ma to być kabina wolnostojąca, czy też przy ścianie. Dla każdej lokalizacji stosowane są odmienne rozwiązania, które mają dać komfort użytkowania oraz zabezpieczyć pozostałą część łazienki przed zalaniem. Elementem dodatkowym, estetycznym, który należy zaplanować wcześniej jest oczywiście kształt, forma kabiny (ukształtna, ćwierćkolista, pięciokątna).

Rodzaj zabudowy i kształt kabiny są punktem wyjściowym do podjęcia właściwej decyzji odnośnie kabiny prysznicowej. Znając te dwa warunki łatwo jest już dobrać odpowiedni typ i model. W bogatej ofercie KERMI znajdą Państwo odpowiedni model odpowiadający nawet najbardziej wymagającym gustom.

 

Odpowiednio dobrane wejście

W ofercie kabin prysznicowych KERMI znajdą Państwo duży wybór rozwiązań:
1) drzwi wahadłowe otwierane na zewnątrz - swobodne, przestronne wejście, warunek montazu: dużo miejsca przed i z boku prysznica);
2) drzwi wahadłowe otwierane do środka i na zewnątrz - maksymalna swoboda przy wchodzeniu pod prysznic przy minimalnej ilości potrzebnego miejsca;
3) drzwi przesuwne otwierane do boku - praktyczne i wygodne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić miejsce, szczególnie w małej łazience;
4) drzwi składane otwierane do środka - alternatywa dla drzwi przesuwnych dająca jeszcze więcej miejsca przy wchodzeniu do kabiny.

Szczegółowe rozwiązania znajdą Pastwo tutaj:
http://www.kermi.pl/Polnisch/Dusch-Kultur/Kompetenz_Ratgeber_Duschkabinen/Ratgeber/Tuersysteme/index.phtml

 

Przykłady zabudowy

1) Nisza. Do prysznica zabudowanego ścianami z trzech stron brakuje tylko odpowiednich drzwi wejściowych.

  

2) Wejście narożne. W tym przypadku praktycznie nie ma ograniczeń, możliwości zabudowy ogranicza jedynie fantazja oraz dostępna przestrzeń.

 

3) Klasyczna, kwadratowa forma kabiny, z wejściem frontowym lub bocznym. Możliwe jest boczne przyłączenie do wanny, również z ruchomą ścianą boczną dla większego komfortu przy czyszczeniu.

4) Zgrabne ćwierćkoła. Takie wykonanie wygląda bardzo efektownie a przy okazji pozwala wykorzystać i zaoszczędzić powierzchnię łazienki.

 

5) Pięcioboczne rozwiązanie narożne. Niekonwencjonalna kabina, to dość niespotykane, ale bardzo oryginalne rozwiązanie.

6) Parawany nawannowe i natrysk przyległy do wanny. KERMI posiada wersje wahadłowe i składane, trzeba jednak pamiętać, że poza atrakcyjnością wizualną liczy się komfort użytkowania i bryzgoszczelność. Standardowe rozwiązania nie zawsze są wystarczające. Pozornie proste ściany często zaskakują swoją krzywizną, nawet do jednego centymetra. W takim przypadku kabiny KERMI świetnie się sprawdzają, gdyż możliwość regulacji na profilu może wynosić nawet do trzech centymetrów. Daje to ogromne możliwości wyboru kabin seryjnych, bez dodatkowych kosztów pomiaru. Oczywiście, jeśli projekt wymaga zastosowania rozwiązań wykraczających poza oferowane standardy, KERMI jest również w stanie "skroić kabinę na miarę", dokładnie do potrzeb zabudowy - ścięcie lub wycięcie szkła nie stanowi żadnej trudności.

 

7) Kabiny typu Walk In, w wolnej zabudowie wyglądają bardzo nowocześnie i efektownie.

 

 

Szkło hartowane oznacza bezpieczeństwo

Bezpieczne szkło hartowane ESG, zielony kolor krawędzi jest znakiem rozpoznawczym prawdziwego szkła. Na skutek załamywania się światła kant szyby z prawdziwego szkła ma kolor zielony. Dzięki temu mają Państwo pewność, że nie jest to tworzywo sztuczne.

Kant szyby jest również najbardziej wrażliwym miejscem z całej tafli. Dlatego też należy wybrać wersję zabudowy z ograniczoną liczbą nieosłoniętych punktów, w których będzie dochodzić do kontaktu krawędzi tafli szklanej z uchwytem drzwiowym, umywalką itp.

Firma KERMI stosuje wyłącznie jednoszybowe przeszklenia wykonane ze szkła hartowanego zgodnego z normą EN 12150, odpornego na uderzenia i niewrażliwego na działanie wysokich i niskich temperatur. Jak sama nazwa wskazuje, bezpieczne szkło hartowane nawet w przypadku ekstremalnych sytuacji nie rozbije się na ostre, drobne kawałki - skruszy się bez groźnych skutków, podobnie jak boczna szyba w samochodzie.

 

KermiClean

Jest to ułatwiająca pielęgnację powłoka opracowana przez firmę KERMI, przeznaczona do szkła hartowanego. Innowacyjne pomysły dla wygodniejszej pielęgnacji. Dzięki powłoce KermiClean zacieki i odkładający się kamień w znacznie mniejszym stopniu pojawiają się na szybie. Ta trwała powłoka uszlachetniająca powierzchnię szkła ma podobne właściwości do powierzchni teflonowej w naczyniach, dzięki czemu czyszczenie może odbywać się jedynie za pomocą ścierki lub gąbki.

Powłoka KermiClean to specjalny sposób wykończenia powierzchni, w ramach którego tafla szkła pokrywana jest dodatkową warstwą, która zapobiega osadzaniu się kropli wody i wszelkich zanieczyszczeń. Nie oznacza to, że nie trzeba w ogóle myć szyby, ale przede wszystkim powłoka ta ma zapewnić łatwe i nieuciążliwe czyszczenie powierzchni, ma ułatwić utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości. Powłoka ta KermiClean chroni również środowisko naturalne i portfel użytkownika, dzięki zmniejszeniu zużycia środków czystości. Zapewnia ona jednocześnie najwyższy poziom higieny, ponieważ hydrofobowa warstwa zapobiega namnażaniu się bakterii oraz zarazków.


Wróć